Kurz myšlenkové mapy v businessu

 • 1. Začni uprostřed
  Připrav si papír, který dej vždy naležato. Uvidíš, jak lépe se rozvíjí tvé myšlenky, když se nesnažíš postavit z obrázků a slov komín. Do středu papíru napiš a nakresli jedno hlavní téma mapy, kterého se po celou dobu práce s mapou drž. Téma musí být jedno, musí být jasné a nezaměnitelné – tzn. že označení PROJEKT A není dost jasné, zatímco „Kavárna CAT“ je dost jasné… Nápis podlož obrázkem. Tvůj mozek si bude obrázek pamatovat lépe než kterékoliv slovo světa. Obrázek namaluj barevnými tužkami.
 • 2. Udělej hlavní větve
  Pokud jsi někdy vytvořil/a mapu s deseti hlavními větvemi, věř mi, že chápu, proč nefungovala. Neurovědy už dávno objevily, že náš mozek dokáže pracovat s maximálně 7 otevřenými tématy tak, aby se neztrácel. Takže 7 hlavních větví, které se budou vázat k hlavnímu tématu, je maximum. Co na hlavní větve přijde? Pomoz si otázkami: CO, KDO, KDY, KDE, PROČ, JAK…
 • 3. 1 větev = 1 BARVA
  Více barev v jedné větvi = ztrácím přehled, co k čemu patří. Navíc si budeš podtémata pamatovat podle konkrétních barev mnohem lépe a podle nich si pak můžeš začít třeba značit do diáře činnosti, které se k tématům váží. Jednoduchá vychytávka ke značnému zpřehlednění.
 • 4. 1 Větev = 1 Slovo
  Každá další větvička, kterou budeš tvořit, je asociací na slovo předchozí. Rozvíjej slova stejně, jako u hlavního tématu. Nenapadá tě, jak dál? Pomoz si otázkami (co, kdo…atd.). Pomoz si otázkou Davida Allana – Jaký bude další krok? Pomoz si takto: je to, jako bys uvažoval/a nad tím, co všechno se dá pod tímto slovem představit V RÁMCI HLAVNÍHO TÉMATU mapy.
 • 5. Používejte obrázky
  Pamatuj na jednu věc. Slova byla vytvořena proto, aby se věci, které jsme měli, viděli nebo zažili, mohli předat dalším generacím. Do vzniku písma by nikoho nenapadlo, že by se měl prvně naučit slova. 1 obrázek vydá za tisíc slov!!! Takže maluj. Jako ve školce – s pomocí základních geometrických tvarů – kolečko, čtvereček, hvězdičku, trojúhelníček, tečku, nebo čárku určitě nakreslit umíš. Tak si nehrej na Van Gogha a ukaž, co v tobě je. I ty – jako tvůrce – i ten, kdo bude tvou mapu číst (pokud ji někomu ukážeš – nemusíš), si bude pamatovat 90% obrázků, ale jen 30% slov 😊
 • 6. Rozprostření
  Pamatuj na jednu věc. Slova byla vytvořena proto, aby se věci, které jsme měli, viděli nebo zažili, mohli předat dalším generacím. Do vzniku písma by nikoho nenapadlo, že by se měl prvně naučit slova. 1 obrázek vydá za tisíc slov!!! Takže maluj. Jako ve školce – s pomocí základních geometrických tvarů – kolečko, čtvereček, hvězdičku, trojúhelníček, tečku, nebo čárku určitě nakreslit umíš. Tak si nehrej na Van Gogha a ukaž, co v tobě je. I ty – jako tvůrce – i ten, kdo bude tvou mapu číst (pokud ji někomu ukážeš – nemusíš), si bude pamatovat 90% obrázků, ale jen 30% slov 😊
 • 7. POUŽÍVEJ PRVNÍ MAPY
  Jedna velká pravda. Málokterá mapa se podaří napoprvé v katalogové podobě. Většinou je to tak, že první mapy jsou škaredé, nedobře rozložené, obsahují hodně slov a často se tam něco opakuje. Ale jsou pro utřídění myšlenek tím nejlepším, co může být. Takže je používej – a na všechno, na co jen jde. Jsou pro tebe takovou přípravou, skicou a náčrtkem, kde se rozvine téma na první dobrou. Takže cokoliv tě v souvislosti s hlavním tématem napadne, napiš na papír pod některou větev. Až budeš mapu zpracovávat do prezentovatelné a hlavně pochopitelné podoby, nejenže už bude vypadat líp, ale tvůj mozek si bude lebedit, bude si opakovat, rozvíjet a téma se bude obrovsky usazovat v paměti. Je to jasné? Tak jde se na to. Mapuj a udržuj tak svět tak barevný, jak jen to jde 😊 Chcete se myšlenkové mapy (ovšem originál, žádné aliasy) naučit?

· Myšlenkové mapy

Až budete plánovat svůj pracovní týden…

Až budete sedět před první stránkou vaší nové knihy…

Až budete přemýšlet o tom, jak budou vypadat vaše webové stránky…

Před důležitým vyjednáváním…

Před tím, než učiníte jakékoli důležité rozhodnutí…

…možná najednou nebudete vědět, kde začít.

…možná se ztratíte v moři vlastních myšlenek, pochyb.

…možná zapomenete mnoho důležitých detailů, zatímco ty nepodstatné vás „zaseknou“ na tak dlouho, že projekt zase odložíte na neurčito.

Možná ale najdete řešení v podobě Myšlenkových map.

Co jsou myšlenkové mapy?

Lidský mozek nepracuje lineárně, ale multilaterálně. Myšlenky a asociace rozvíjí mnoha směry. Z toho pak plyne možný myšlenkový chaos, který může zablokovat vaši kreativitu, myšlení, učení nebo rozhodování.

Cílem myšlenkové mapy je graficky a strukturovaně zaznamenat co nejpřesněji hlavní téma a všechna témata s ním asociovaná.

Myšlenkovou mapu lze vytvořit klasickým způsobem – na papíře. Dnes už ale existují i řešení pro počítač či mobilní zařízení.

Při tvorbě myšlenkových map neexistují téměř žádná omezení. Jen několik základních a srozumitelných pravidel.

Jejich potenciál a možnosti jsou ale neuvěřitelně široké a uplatnit je lze v osobním i pracovním životě.

A jak konkrétně mi myšlenkové mapy mohou pomoci?

·         Přinášejí nadhled nad řešeným problémem

·         Posilují pozornost a paměť

·         Zvyšují produktivitu

·         Pomáhají při rozhodování

·         Probouzejí kreativitu a schopnost nalézat neotřelá řešení

·         Jsou skvělým nástrojem time-managementu

Co vám tento kurz přinese:

·         Budete umět vytvářet a číst myšlenkové mapy

·         Objevíte vlastní kreativitu, originalitu, o které jste možná neměli ani tušení

·         Budete umět přistupovat k řešení problémů s čistou hlavou, nadhledem a bez zbytečných pochyb

·         Vaše plánování, komunikační dovednosti se dostanou na vyšší úroveň

·         Je téměř jisté, že se tím vším budete dobře bavit

---

V případě zájmu je možné tento kurz rozšířit o

Myšlenkové mapy v byznysu

Myšlenkové mapy jsou jako stvořené pro váš byznys, pro vedení, motivování a hodnocení vašeho týmu.

Naučím vás:

·         Jak vést lidi podle myšlenkových map

·         Jak na základě myšlenkových map vést poradu

·         Jak udělat myšlenkovou mapou plán jednání a schůzky

·         Jak naplánovat nejbližší pracovní den, týden či rok

·         Koučování a sebekoučování pomocí myšlenkových map

 

Kurz je určen pro:Pro ty, které jsou připraveni na kreativitu
Maximální počet uchazeců10
Kurzem už prošlo:114 lidí
Hodnocení kurzu:1,3

Poslat dotaz

Mám zájem o kurz myšlenkové mapy nebo myslěnkové mapy v businessu

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.